Проект договору та порядок зміни умов договору по-новому!

Анастасія Маляренко
3675
3 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
Проект договору та порядок зміни умов договору по-новому!
3675
3 Червня 2020

Зверніть увагу, відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі- Закон) Зазначено, що у тендерній документації зазначаються такі відомості, зокрема, як  проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Більше того, згідно ч. 4 ст. 41 Закону зазначено, що  умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

Отже, будьте уважні при складанні проекту договору, та пам’ятайте, що порядок зміни його умов повинен відповідати чинній на сьогоднішній день редакції Закону.

Як приклад, рекомендуємо ознайомитися з висновком, складеним за результатами моніторингу ДАСУ в цій частині, в закупівлі за номером UA-2020-04-29-001671-a, де за результатами моніторингу встановлено, що всупереч вимог п. 8 ч. 2 с. 22 Закону у Проекті договору, що міститься в тендерної документації замовника порядок змін істотних умов договору про закупівлю не відповідає вимогам ч. 5 ст. 41 Закону (пункти 2, 5, 6, 8). Також, при визначенні підстав для визнання договору нікчемним здійснено посилання на невідповідні статті чинної редакції Закону (статті 36, 32, 35 замість статей 41, 33 та 40 за відповідними підставами, визначеними у ст. 43 Закону.

Будьте уважними та пильними, аби не наражати себе на небезпеку!

Наостанок бажаємо всім учасникам та замовникам успіху в вашій нелегкій праці. І, звісно, в цьому вам допоможе редакція журналу «Радник в сфері публічних закупівель» — наші професійні навчання, публікації, поради й консультації.

Зверніть увагу оновлені приклади проектів договорів щодо закупівлі товарів, робіт та послуг відповідно до нової редакції Закону вже на порталі RADNUK.COM.UA за посиланням.

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки