Оприлюднення інформації про предмет закупівлі на вебсайті: кого із замовників стосується дана вимога?

Олена Жадан
5194
27 Січня 2021
Оприлюднення інформації про предмет закупівлі на вебсайті: кого із замовників стосується дана вимога?
5194
27 Січня 2021

У процесі організації та здійснення діяльності замовники повинні дотримуватись ефективності та раціональності використання бюджетних коштів, передбачених їм для утримання своїх установ. Кабінетом Міністрів України встановлено вимоги, відповідно до яких замовникам необхідно оприлюднювати інформацію щодо предмета закупівлі. Натомість не всім без виключення замовникам необхідно виконувати вищезазначені вимоги.

У цій статті розкриємо поняття «замовник», з’ясуємо, яким саме замовникам необхідно оприлюднювати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі та яким чином це краще робити.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710 (далі — постанова № 710) визначено заходи щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.

Вимоги до оприлюднення інформації про закупівлю

Відповідно до пункту 41 постанови № 710 головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів доручено забезпечити:

  •  обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі;
  • оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення...
Предмет закупівлі

Публікації. які розкривають питання визначення та зазначення предмета закупівлі