Зміна практики органу оскарження в прикладах (Щодо надання гарантійного листа)

Анна Селютіна
1136
9 Жовтня 2019
Зміна практики органу оскарження в прикладах (Щодо надання гарантійного листа)
1136
9 Жовтня 2019

Щодо надання гарантійного листа (рішення 2018 року)

Номер рішення та оголошення про закупівлю*:рішення № 10693-р/пк-пз від 18.10.2018, оголошення № UA-2018-08-28-000772-c

Вимога тендерної документації. Тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 днів, про що у складі пропозиції учасники мають надати відповідний гарантійний лист.

Позиція скаржника. Скаржник зазначає, що ФОП «Y» у складі пропозиції не надав відповідний гарантійний лист про те, що тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 днів.

Позиція замовника. Замовник зазначає, що документ від 10.09.2018 № 26, поданий ФОП «Y», є гарантійним листом, додаток 1 Документації «Пропозиція» повинен подавати переможець, обов’язковості подання додатка 1 учаснику не передбачено, тому ця інформація відповідає за змістом гарантійному листові.

Позиція органу оскарження. У складі пропозиції ФОП «Y» міститься документ «Пропозиція», в якому зазначено, зокрема, що «ми погоджуємося дотримуватися умов цієї пропозиції протягом 90 календарних днів з кінцевої дати подання пропозицій. Наша пропозиція буде обов’язковою для нас і може бути визнана переможною Вами у будь-який час до закінчення зазначеного терміну». Водночас у складі пропозиції ФОП «Y» відсутній гарантійний лист про те, що тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 днів, що не відповідає умовам Документації в цій частині. Зважаючи на вищевикладене, пропозиція ФОП «Y» не відповідала умовам Документації в цій частині.

Щодо надання гарантійного листа...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання