Щодо надання сертифіката відповідності у випадку, якщо його отримання не передбачене в обов’язковому порядку

Юрій Шаповал
1672
17 Березня 2017
Щодо надання сертифіката відповідності у випадку, якщо його отримання не передбачене в обов’язковому порядку
1672
17 Березня 2017
  Рішення № 626-р/пк-пз від 14.02.2017. Оголошення № UA-2016-12-16-000956-a 

Зміст порушення

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету замовника підставою для відхилення тендерної пропозиції скаржника було те, що «відсутній сертифікат відповідності щодо здійснення послуг з організації гарячого харчування».

Скаржник у складі тендерної пропозиції надав лист довільної форми про те, що, згідно з наказом від 30.07.2012 № 876 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, визнаний таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України по тандартизації, метрології і сертифікації від 27.01.1999 № 37 «Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) та Правил обов’язкової сертифікації послуг харчування».

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» документи, що не передбачені законодавством для учасників (юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців), ті не подають у складі тендерної пропозиції. Скаржник надав гарантії, що в разі перемоги зобов’язується отримати сертифікат відповідності послуг з гарячого харчування добровільно.

Скаржник стверджує, що сертифікат відповідності щодо здійснення послуг з організації гарячого харчування не віднесено законодавством до кваліфікаційних критеріїв, у зв’язку з невідповідністю яким замовник відхиляє тендерну пропозицію.

Правові позиції органу оскарження

У пункті 5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» документації зазначено, що учасники повинні подати документально підтверджену інформацію про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, та вказано, що кваліфікаційні критерії і перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність таким критеріям (додаток 4), визначені замовником згідно зі статтею 16 Закону.

Додатком 4 документації визначено перелік документів, які вимагають для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам замовника. А в пункті 12 зазначено, що учасник процедури закупівлі повинен подати у складі тендерної пропозиції сертифікат відповідності щодо здійснення послуг з організації гарячого харчування.

У складі тендерної пропозиції скаржника відсутній сер-
тифікат відповідності щодо здійснення послуг з органі-
зації гарячого харчування, що не відповідає умовам до-
кументації в цій частині.

Зважаючи на наведене, тендерну пропозицію скаржника замовник правомірно відхилив у зв’язку з наведеною вище підставою

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання