Практичний розгляд оскарження відміни процедури закупівлі

Ольга Піщанська
959
1 Грудня 2020
Практичний розгляд оскарження відміни процедури закупівлі
959
1 Грудня 2020

До 19 квітня 2020 року чимало замовників безпідставно відміняли процедуру закупівлі, що призводило до порушення прав учасників закупівельного процесу. Проте на законодавчому рівні захист таких прав не передбачався. Ситуація змінилася із чинною редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), якою передбачено, що учасник може оскаржити відміну процедури закупівлі в разі, якщо така відміна порушує його права.

У даній публікації розглянемо практичні аспекти цього питання та практику Органу оскарження разом з головою Антимонопольного комітету України Ольгою Піщанською.

Ольго, доброго дня! Відповідно до частини 19 статті 18 Закону Орган оскарження за результатами розгляду скарги приймає обґрунтоване рішення, у якому зазначає, зокрема, зобов’язання відновлення процедури закупівлі з моменту попереднього законного рішення чи правомірної дії замовника. Тобто з 19 квітня 2020 року повноваження Органу оскарження розширено в частині можливості зобов’язати замовника відновити процедуру закупівлі, якщо така процедура була відмінена неправомірно. Чи багато скарг уже було подано до Колегії Антимонопольного комітету України?

— Доброго дня! Щодо можливості оскарження відміни торгів за попередньою редакцією Закону необхідно зробити важливу ремарку: юридично право оскаржити відміну процедури закупівлі скаржники мали й за «старим» Законом. Але Закон був прописаний таким чином, що реалізувати це право учасники могли лише у випадку відміни тендеру на...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель