Паперові та електронні документи переможця процедури закупівлі за рішенням АМКУ

Ганна Довгая
2026
15 Лютого 2021
Паперові та електронні документи переможця процедури закупівлі за рішенням АМКУ
2026
15 Лютого 2021
Рішення № 921-р/пк-пз від 19.01.2021, оголошення № UA-2020-12-10-012943-c

Скаржник повідомляє про порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі та просить, зокрема, зобов’язати замовника скасувати рішення про визначення переможця.

Позиція скаржника

У складі тендерної пропозиції переможця закупівлі не було надано жодного підтвердження відсутності підстав згідно з пунктом 12 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Скаржник зазначає, що звернувся з вимогою до замовника, у якій вказувались вищеперераховані порушення та вимагалось дискваліфікувати переможця процедури закупівлі. 05.01.2021 замовник надав відповідь на вимогу, у якій вказано, що переможець закупівлі у зв’язку з технічними причинами не завантажив вищевказані довідки в електронну систему закупівель у складі тендерної пропозиції і надав їх замовнику в паперовому вигляді.

Замовником у додатку 2 документації було визначено спосіб документального підтвердження згідно із законодавством щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою статті 17 Закону, шляхом надання ряду документів процедури закупівлі через електронну систему закупівель.

Тобто замовником у документації було визначено вичерпний перелікдокументів, які учасники процедури закупівлі повинні надати замовнику шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель. Будь-який інший спосіб надання таузгодження із замовником зазначених вище документів документацією не передбачений,оскільки це суперечило б основним принципам здійснення публічних закупівель, у томучислі відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.

Позиція замовника

Переможцем процедури закупівлі надано лист-пояснення від 28.12.2020 № 139, що у зв’язку з виникненням технічних причин не було можливості завантажити до електронної системи закупівель у повному обсязі тендерну пропозицію учасника.

Документи були надані до кінцевого строку подання тендерних пропозицій у паперовому вигляді представнику замовника та зареєстровані належним чином у журналі вхідної кореспонденції 28.12.2020.

Позиція Органу оскарження (АМКУ)

Вимоги замовника в ЕСЗ згідно з предметом скарги

Надані документи учасника-переможця

Відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації

 

У складі пропозиції переможця містяться, зокрема:

— довідка від 24.12.2020 № 121 (файл «Довідки та документи _що підтверджують відповідність учасника ст.17 закону (вих.__124_121_127_119).pdf»), у якій зазначено:

переможець процедури закупівлі не має заборгованості із сплати

податків і зборів (обов’язкових платежів) (частина 2 статті 17 Закону)

 

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ документації пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження файлів, зокрема, з інформацією щодо відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону згідно з додатком 2 документації

 

Відповідно до пункту 12 додатка 2 документації на підтвердження пункту 12 частини 1 статті 17 Закону від учасника вимагається інформація в довільній формі про те, що службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми, шляхом здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції

 

Разом з тим у складі тендерної пропозиції переможця відсутня довідка, що підтверджує відсутність підстав, визначених пунктом 12 частини 1 статті 17 Закону.Надана у складі тендерної пропозиції переможця довідка на підтвердженнявідсутності підстав, визначених частиною 2 статті 17 Закону, не відповідає частині 2статті 17 Закону.

Враховуючи викладене, переможець не відповідає встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства, а також наявні підстави, встановлені частиною 1 статті 17 цього Закону. Відповідно до частини 1 статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо, зокрема, учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону та / або наявні підстави, встановлені частиною 1 статті 17 цього Закону; не відповідає встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.

Детальніше щодо рішення Органу оскарження

Учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону та / або наявні підстави, встановлені частиною 1 статті 17 цього Закону

тому що у складі пропозиції переможця відсутня довідка, що підтверджує відсутність підстав, визначених пунктом 12 частини 1 статті 17 Закону

Учасник процедури закупівлі не відповідає встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства

 

тому що замовником у додатку 2 документації було визначено спосіб документального підтвердження згідно із законодавством щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону, шляхом надання ряду документів у складі тендерної пропозиції учасника шляхом завантаження їх в електронну систему закупівель

Враховуючи інформацію, наведену в мотивувальній частині рішення, переможець не відповідав встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства, а також наявні підстави, встановлені частиною 1 статті 17 Закону, у зв’язку з чим його пропозиція мала бути відхилена замовником на підставі вимог статті 31 Закону.

Слідкуйте за новинами закупівельного простору разом із порталом RADNUK.COM.UA! Для вас ми розкриємо ще більше нюансів чинної редакції Закону. Оберіть для себе зручний тариф зі знижкою.

Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО