Основні новації при підготовці тендерних пропозицій учасника

Ганна Севостьянова
1861
10 Липня 2020
Основні новації при підготовці тендерних пропозицій учасника
1861
10 Липня 2020

Зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) запровадили нові гнучкі інструменти для участі в торгах, що направлені на посилення принципів публічних закупівель, а саме створення умов для добросовісної конкуренції серед учасників; підвищення ефективності та пропорційності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Розглянемо основні новації й те, на що необхідно звернути увагу при підготовці тендерних пропозицій.

Розширені кваліфікаційні критерії

До вже трьох наявних кваліфікаційних критеріїв додано четвертий — наявність фінансової спроможності, підтвердженої фінансовою звітністю.

Згідно з частиною 3 статті 16 Закону, у разі встановлення кваліфікаційного критерію фінансової спроможності замовник не має права вимагати надання підтвердження обсягу річного доходу (виручки) в розмірі більшому, аніж очікувана вартість предмета закупівлі пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини.

Учасники повинні послуговуватися при підготовці документального підтвердження вимогами тендерної документації та наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”» № 73 від 07.02.2013.

Необхідно пам’ятати, що звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Учасники, які працюють менше одного року, у складі тендерної пропозиції повинні надавати документи на підтвердження фінансової спроможності за період своєї діяльності, починаючи з дня державної реєстації. У разі якщо для...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання