Наша мова солов’їна, враховуємо новий Закон про мову в процесі закупівель

Крістіна Бєлякова
1159
28 Листопада 2019
Наша мова солов’їна, враховуємо новий Закон про мову в процесі закупівель
1159
28 Листопада 2019

Чужу мову можна вивчити за шість років,
а свою треба вчити все життя. Франсуа Вольтер

Новий Закон про мову враховуємо особливості

Передплатники журналу «Радник в сфері державних закупівель» прочитавши випуск 8 (95) за серпень 2019 знають, що 16 липня набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» № 2704-VIII (далі Закон про мову).   Згідно частини 1 статті 1 Закону про мову єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова!

Так стаття 19 Закону передбачає застосування державної мови під час укладення міжнародних договорів України.

  1. Міжнародні двосторонні договори України укладаються державною мовою та мовою іншої сторони, якщо інше не передбачено таким міжнародним договором.
  2. Міжнародні багатосторонні договори укладаються мовами, погодженими сторонами.

Замовники які закуповують комп’ютерні програми для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності відповідно до частини 4 статті 27 Закону про мову повинні враховувати, що обов’язковою умовою є наявність користувацького інтерфейсу державною мовою, крім випадку, коли до створення користувацького інтерфейсу державною мовою для відповідної комп’ютерної програми може використовуватися комп’ютерна програма з користувацьким інтерфейсом англійською мовою.

Також слід звернути увагу на статтю 30 Закону про мову, яка зокрема, визначає що інформація про товари та послуги  на території...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання