Якщо подано скаргу щодо визначення переможця й закупівлю призупинено, то чи потрібно переможцеві протягом 10-денного терміну надавати довідки за ст 17?

Тетяна Руденко
1619
12 Вересня 2020
Якщо подано скаргу щодо визначення переможця й закупівлю призупинено, то чи потрібно переможцеві протягом 10-денного терміну надавати довідки за ст 17?
1619
12 Вересня 2020

Питання від читача:

«Доброго дня! Допоможіть розібратись. Якщо подано скаргу щодо визначення переможця й закупівлю призупинено, то чи потрібно переможцеві протягом 10-денного терміну надавати довідки за ст 17? Якими мають бути подальші дії замовника?»

Відповідь експерта:

— Частина шоста статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає, що переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті.

У разі оскарження вибору переможця іншим учасником процедури закупівлі рекомендуємо все ж завантажувати до системи документи переможця. Приміром, переможець закупівлі з огляду на призупинення тендерних строків у зв’язку з поданням скарги подав документи переможця після винесення рішення уповноваженим на те Органом оскарження. Але замовник відхилив такого переможця процедури закупівлі у зв’язку з недотриманням строків, визначених частиною 6 статті 17 Закону.

Окрім того, частина перша статті 17 Закону містить прямі обмеження, що перешкоджають можливості взяти участь та отримати перемогу в тендері тим суб’єктам господарювання, що є банкрутами, мають заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання