Як впливає наявність декількох скарг на одну процедуру закупівлі? Приклади та поради

Тетяна Руденко
1268
23 Вересня 2020
Як впливає наявність декількох скарг на одну процедуру закупівлі? Приклади та поради
1268
23 Вересня 2020

Питання визначення строків ніколи не втратить актуальності. Про це свідчать численні звернення до редакції (зокрема щодо надання роз’яснень про строки для укладення договору при наявності декількох скарг на одну процедуру закупівлі). Розглянемо детальніше, яким чином впливає наявність оскаржуваних рішень замовника на строки укладення договору.

Оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) прямо та безпосередньо впливає на укладення договору, оскільки на час розгляду скарги перебіг строків призупиняється.

Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, подають протягом десяти днів з дня, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.

Рішення про намір укласти договір про закупівлю замовник приймає в день визначення учасника переможцем процедури закупівлі. Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю замовник оприлюднює в електронній системі закупівель протягом одного дняз дати ухвалення такого рішення.

З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання