АМКУ звертає увагу замовників на неправильне визначення вимог до учасників

Редакція
1942
20 Квітня 2015
АМКУ звертає увагу замовників на неправильне визначення вимог до учасників
1942
20 Квітня 2015

На початку березня на офіційному вебпорталі Антимонопольного комітету України в розділі «Новини АМКУ» було оприлюднено інформацію для замовників, в якій орган оскарження у сфері державних закупівель повідомляє про порушення, які замовники часто визначають у документації конкурсних торгів серед вимог до учасників.

Суть неправильної вимоги полягає в тому, що замовники встановлюють вимогу до учасника надати: довідку, витяг або виписку з ЄДРПОУ. При цьому замовники часто мають на увазі надання таких документів із зовсім іншого реєстру, а саме: Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Тож Антимонопольний комітет України у своїй інформації уточнює, що витяг та виписка з ЄДРПОУ (Єдиного держаного реєстру підприємств та організацій України) не надаються, а надаються виключно відомості.

Слід також додати, що в разі необхідності отримання інформації, зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, замовник може встановити вимогу надання учасником витягу (базового, розширеного, вибіркового), довідки або виписки. Порядок видавання таких документів та їхній зміст врегульовано Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який затверджено наказом Міністерства юстиції України від 14.12.2012 № 1846/5.

Варто також нагадати, що адміністративна послуга з видавання довідки з ЄДРПОУ органами державної статистики не надається у зв’язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 842.

З текстом інформації АМКУ стосовно дискримінаційності встановлення вимог до учасників про надання відомостей, витягу та виписки з ЄДРПОУ знайомимо вас нижче.

ІНФОРМАЦІЯ 
стосовно відомостей, витягу та виписки з ЄДРПОУ


У ході розгляду скарг Органом оскарження було виявлено, що замовники торгів у документації конкурсних торгів часто встановлюють вимоги стосовно необхідності надання учасниками довідки, витягу або виписки з ЄДРПОУ.
У той же час, за інформацією, яку Органу оскарження надала Державна служба статистики України, витяг та виписка з ЄДРПОУ не надаються, а надаються відомості.
Відомості з ЄДРПОУ у вигляді базових (розширених) даних — це перелік зазначених у Положенні про Єдиний держаний реєстр підприємств та організацій України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 118, позицій щодо суб'єктів ЄДРПОУ, які надаються у довільній формі. Тобто форма надання відомостей з ЄДРПОУ у вигляді базових (розширених) даних чинним законодавством не встановлена. Відомості з ЄДРПОУ лише засвідчують наявність суб'єкта в реєстрі з відповідними ідентифікаційними, класифікаційними, довідковими даними щодо нього і не є правовстановлюючим документом.
Слід зазначити, що відповідно до Положення про Єдиний держаний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 118, з 23.04.2014 довідка з ЄДРПОУ також не видається.
Пропонуємо замовникам процедур закупівель звернути увагу на вказану вище інформацію під час складання документації конкурсних торгів з метою недопущення порушень процедур закупівель.

За матеріалами офіційного веб-порталу Антимонопольного комітету України.

Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО