Послуги з оцінки майна сплачувати більше не доведеться. Чи можна й надалі здійснювати закупівлі за таким предметом?

Ірина Кепич
553
6 Серпня 2021
Послуги з оцінки майна сплачувати більше не доведеться. Чи можна й надалі здійснювати закупівлі за таким предметом?
553
6 Серпня 2021

01.07.2021 Фонд державного майна України запустив в дослідну експлуатацію безкоштовний сервіс електронної оцінки нерухомого майна для всіх громадян України «Єдина база даних звітів про оцінку», який формуватиме електронні довідки про оціночну вартість об’єктів нерухомості (далі — е-Довідки).

Чи означає запуск «Єдиної бази даних звітів про оцінку», що замовники публічних закупівель не можуть закуповувати послуги оцінки майна у суб’єктів оціночної діяльності? Відповідь на це запитання з’ясуємо в статті.

Статтею 172 Податкового кодексу України визначено, що доступ, внесення, перевірка інформації до / з «Єдиної бази даних звітів про оцінку» здійснюються безоплатно. Формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості здійснюється безоплатно.

Власником «Єдиної бази даних звітів про оцінку», прав інтелектуальної власності на Єдину базу та її програмного забезпечення є держава в особі Фонду державного майна України. Фонд державного майна України є держателем, розпорядником та адміністратором Єдиної бази, а також власником всієї інформації, що міститься в ній.

Механізм ведення Фондом державного майна України «Єдиної бази даних звітів про оцінку», формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості та реєстрації звітів про оцінку майна, складених суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами) для цілей обчислення доходу платника податку — фізичної особи, визначається Порядком ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, затвердженим наказом Фонду...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель