Поєднати непоєднуване: дві практичні ситуації коли (не)об’єднуються вартості закупівлі

Тетяна Мішта
558
24 Червня 2021
Поєднати непоєднуване: дві практичні ситуації коли (не)об’єднуються вартості закупівлі
558
24 Червня 2021

Питання «як не помилитись з вибором виду закупівель» виникало, певно, у кожного закупівельника. Ще більше сумнівів — навколо додавання очікуваних вартостей закупівель, особливо якщо це відносини з постачальником останньої надії чи закупівля поточного ремонту. У цій статті ми проаналізуємо дві практичні ситуації і дізнаємося відповіді на такі питання:

  • чи додається закупівля планової електричної енергії до обсягу закупівлі в постачальника «останньої надії»?
  • чи об’єднуються поточні ремонти за різними кодами по одному об’єкту?

Чи додається вартість закупівлі планової електричної енергії до вартості обсягу закупівлі, що закуповується в постачальника «останньої надії»?

Приклад 1
 
Очікувана вартість закупівлі електричної енергії 1 200 000 грн. При цьому виникли обставини закупівлі такого ж предмета закупівлі в постачальника «останньої надії» (далі — ПОН) на 180 000 грн. Яку закупівлю проводити з ПОН?

Законодавчий аналіз Прикладу 1

Щоб відповісти на це питання, слід звернутись до етапу планування закупівель, визначення потреб та складання річного плану згідно з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про закупівлі). Так, Закон встановлює, що планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель, який оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель