Закупівлі робіт

29 Березня 2021
oleh

Вітаю. Допоможіть будь ласка розібратися. Необхідно здійснити капітальний ремонт будівлі. Виділені кошти – 300 000 грн. – на все – на закупівлю розробки проектно-кошторисної документації, експертизи, власне самого капітального ремонту, технічного нагляду.
Ознайомився із статтями на порталі Радник: https://radnuk.com.ua/praktyka_zakupivel/vse-shcho-neobkhidno-znaty-pro-zakupivliu-proektno-koshtorysnoi-dokumentatsii/, https://radnuk.com.ua/praktyka_zakupivel/roboty/shcho-take-roboty-ta-koly-ne-potribno-plutaty-poniattia-posluhy-i-roboty/, https://radnuk.com.ua/praktyka_zakupivel/novyj-poriadok-vyznachennia-predmeta-zakupivli-ta-kliuchovi-zminy/
Не знаю чи правильно, але зробив такі висновки: для робіт предмет закупівлі визначається по обєкту будівництва; розробка проектно-кошторисної документації в нашому випадку – це роботи – але код дк при оприлюдненні можемо прописати для послуг та ігнорувати попередження майданчика.
При виборі процедури закупівлі необхідно керуватися вартісними межами предмета закупівлі. Чи правильно я розумію що при визначенні предмету закупівлі вартість усіх робіт по об’єкту має сумуватися і тоді виходить що для закупівлі робіт із розробки проектно-кошторисної документації на суму наприклад 15 тис. грн. потрібно проводити спрощену закупівлю(оскільки ми знаємо що по цьому самому об’єкту(будівлі) далі будемо закуповувати роботи на суму більше 200 000 грн. і до 1,5 млн. грн.)? Але на практиці усі укладають прямі договори. Чому так? Мабуть тому що рахують закупівлю робіт із розробки проектно-кошторисної документації окремим предметом закупівлі. Але чому? Предмет закупівлі для робіт визначається по об’єкту будівництва. Об’єкт будівництва залишається тим самим.
Порядком визначення предмету закупівель № 708, який набрав чинності з 19 червня 2020 року (далі Порядок визначення) передбачено, що при визначенні предмету закупівель робіт Замовники керуються пунктом 27 частини першої статті 1 Закону за об’єктами будівництва, та нормами ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», що прийнятий наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року № 293, а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. В ньому не має згадки про код дк при визначенні предмету закупівлі для робіт. Згідно наказу №1082 є вимога вказувати код дк у разі визначення предмета закупівлі – роботи, але цей наказ стосується Порядку розміщення інформації, а не Порядку визначення предмету закупівлі.
Тобто виходить так що код дк не має значення при визначенні предмета закупівлі по роботам, але при оприлюдненні вказуємо якийсь код дк за показниками другої – п’ятої цифр. Але це тільки оприлюднення і два різні коди дк для двох різних робіт по одному і тому ж об’єкту будівництва – не роблять ж ці дві роботи окремими предметами закупівлі?
Основне питання: 1. Як обгрунтувати що вартість предмета закупівлі «Роботи по розробці проекто-кошторисної документації по об’єкту будівництва» не повинна сумуватися із вартістю робіт по предмету закупівлі «Капітальний ремонт по цьому ж по об’єкту будівництва»? 2. Чому правомірно на суму до 50 000 грн. укладати прямий договір на закупівлю «Роботи по розробці проекто-кошторисної документації по об’єкту будівництва», якщо відомо що по цьому ж об’єкту будівництва цього року будуть закуповуватися роботи на суму більше 200 000 грн?
Заздалегідь дякую за відповідь.

Відповідь

Добридень! Задля визначення предмета закупівлі робіт замовник керується вимогами пункту 27 частини 1 статті 1 Закону та Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708, за об’єктами будівництва — із врахуванням вимог ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва». У випадку закупівлі ремонту автомобільних доріг також застосовуються галузеві будівельні норми ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт». При цьому вибір виду закупівлі залежить від вартісних меж.

Пунктом 27 частини 1 статті 1 Закону закріплено наступне визначення: роботирозроблення проєктної документації на об’єкти...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації

Коли проблему неможливо вирішити одним запитанням — ви можете замовити консультацію та отримати рішення на основі ґрунтовного дослідження ситуації.

Замовити консультацію
Вас може зацікавити
  • чи можна замінити сторону Замовника у Договорі про закупівлю робіт
    14 Квітня 2021
    Читати відповідь

    ППідкажіть будь – ласка, чи можна замінити сторону Замовника у Договорі про закупівлю робіт. Стороною була сільська рада, правонаступником є міська рада.

  • Чи не підпадає фінансовий лізинг під дію Закону “Про публічні закупівлі”?
    14 Квітня 2021
    Читати відповідь

    ПМи, замовники, хочемо оголосити закупівлю вантажної техніки за допомогою фінансового лізингу. Сума – 1 250 000 грн. Чи не підпадає фінансовий лізинг під дію Закону “Про публічні закупівлі”? Яким чином

  • Сума за актами ПОН більша ніж сума договору про закупівлю
    14 Квітня 2021
    Читати відповідь

    ППідкажіть будь ласка. Як можна розрахуватися з постачальником останньої надії, якщо договір був укладений на 170000 грн. ( на очікувану вартість), а по акті за лютий сума вийшла на 60000

  • Зниження ціни товару за ініціативою замовника
    14 Квітня 2021
    Читати відповідь

    ПЧи можливо за договором по СЗ знизити ціну за одиницю товору за ініціативою замовника? Яким чином? Написати лист звернення до постачальника з посилання на фінмониторинг? Чи є якісь ще варіанти?

  • Дві тендерні пропозиції – один субпідрядник, чи є підстава для відхилення?
    14 Квітня 2021
    Читати відповідь

    ПДва різні, начебто не пов’язані між собою, учасника у складі своїх пропозицій надають інформацію про залучення одного й того самого субпідрядника. Враховуючи, що перелік ознак, за наявності яких учасники є

  • До усіх питань

      Приєднуйся до авторів
      load
      Реєстрація
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      В особистий кабінет
      load
      Відновлення паролю
      Вітаємо!
      Реєстрація пройшла успішно
      Вітаємо!
      Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель