Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. Такий Порядок затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708.
Водночас, виходячи із приписів наведеного Порядку, затвердженого наказом № 708, не всі предмети закупівлі визначаються за кодом ДК. Також не слід забувати про визначення нікчемності договору, якщо неправильно визначено код ДК, та про адміністративну відповідальність за порушення порядку визначення предмета закупівлі за частиною 1 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Викладений нижче перелік корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо визначення предмета закупівлі дещо роз’яснить нюанси визначення предмета закупівлі.
- «Інфографіка: за яким знаком ДК 021:2015 визначати предмет закупівлі», де узагальнено та схематично виділено, як визначати різні види предметів закупівлі.
- «Визначення предмета закупівлі: усе, що необхідно знати замовникам», у якій авторка більш детально роз’яснила алгоритм визначення предмета закупівлі.
- «Порушення порядку визначення предмета закупівлі: практика ДАСУ», що за опрацьованими висновками органу фінансового контролю наводить нам найпоширеніші помилки при визначенні предмета.
- «Неправильне визначення предмета закупівлі за кодом ДК та визнання договору нікчемним: постанова Верховного Суду», де за аналізом позиції Верховного Суду наведено нюанси можливої нікчемності договору через неправильний підбір коду Єдиного закупівельного словника.
- «Розроблення проєктної документації по об’єкту будівництва: як правильно прописати предмет закупівлі в Прозорро?», у якій висвітлено рекомендацію щодо правильного визначення назви предмета закупівлі робіт.
У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано та доповнено категорію «Особливості 1178 (електроенергія)» розділу «Електрична енергія». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.