МЕРТУ надало роз’яснення на звернення журналущодо врахування ПДВ у тендерній документації

Редакція
781
22 Листопада 2016
МЕРТУ надало роз’яснення на звернення журналущодо врахування ПДВ у тендерній документації
781
22 Листопада 2016

До редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» дуже часто звертаються замовники та учасники із запитаннями щодо участі у відкритих торгах учасників, які є або не є платниками податку на додану вартість (далі — ПДВ) чи використовують спрощену систему оподаткування. Питання включення до методики оцінки обов’язкової інформації про наявність ПДВ і питання щодо використання різних підходів для різних категорій платників податків хвилює як замовників, так і учасників. Під час проведення тендерних процедур та участі в них виникають ситуації, які, послуговуючись лише нормами Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та інших законодавчих актів, неможливо вирішити. У зв’язку із цим ми звернулися до Уповноваженого органу, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, для отримання роз’яснення щодо правомірного виходу із ситуації, що склалася при закупівлі товарів, робіт і послуг.

На розгляд Мінекономрозвитку було винесено такі запитання:

  1. Чи має право замовник, платник ПДВ, проводити оцінку тендерних пропозицій учасників, використовуючи різні підходи?
  2. Чи означає це, що опис методики оцінки обов’язково повинен містити інформацію про врахування податку на додану вартість (ПДВ)?

З повним текстом відповіді Мінекономрозвитку на ці запитання ви можете ознайомитись далі.


Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
(Мінекономрозвитку України)
вих. № 3302-06/29610-07 від 14.09.2016

Журнал «Радник в сфері державних закупівель»

Щодо надання відповіді

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист журналу «Радник в сфері державних закупівель» від 26.07.2016 № 26/07/1 щодо застосування законодавства у сфері закупівель та повідомляє.

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.

Пунктом 9 частини другої статті 22 Закону встановлено, що тендерна документація повинна містити перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв. Опис методики оцінки за критерієм «ціна» повинен містити інформацію про врахування податку на додану вартість (ПДВ).

Ураховуючи викладене, замовник самостійно визначає методику оцінки тендерних пропозицій та передбачає інформацію про врахування податку на додану вартість у тендерній документації.

При цьому тендерна пропозиція подається замовнику відповідно до вимог тендерної документації згідно з пунктом 30 частини першої статті 1 Закону.

Виходячи зі змісту частини четвертої статті 11 Закону, будь-які рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюються протоколом.

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

Директор департаменту регулювання
державних закупівель Мінекономрозвитку України

Олександр Стародубцев


Даним листом Мінекономрозвитку фактично констатувало лише обов’язковість включення до методики оцінки, за критерієм «ціна», інформації про врахування податку на додану вартість. Глибше до розв’язання проблеми підійшла Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Зокрема, при розгляді скарги № UA-2016-05-04-000047-с.а2 колегія дійшла висновку про включення\невключення до ціни податку на додану вартість та незаконність встановлення в тендерній документації різних підходів до оцінки учасників, які є або не є платниками ПДВ, з метою уникнення дискримінаційного підходу.

Детальний аналіз рішення наведено в статті «Практика оскарження за Законом про публічні закупівлі», розміщеній у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 15–18.

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель