Корисний інструмент контролю для правильного планування та вибору типу й виду закупівлі

Ганна Пясецька
703
3 Грудня 2021
Корисний інструмент контролю для правильного планування та вибору типу й виду закупівлі
703
3 Грудня 2021

Обов’язковим етапом проведення будь-якої процедури закупівлі, спрощеної закупівлі чи укладання прямого контракту є планування, що має знайти своє відображення в річному плані закупівель. Далі поліпшимо власні знання щодо цього.

Чи корисний кошторис або фінансовий план для уповноваженої особи?

Згідно з роз’ясненням Мінекономіки від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) не встановлено обов’язку замовника складати та затверджувати річний план закупівель на підставі кошторису (тимчасового кошторису), фінансового плану (плану асигнувань, плану використання бюджетних коштів). Тому замовник може оголошувати відповідні закупівлі для забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах без затверджених кошторисів або фінансових планів.

З огляду на те, що кошторис для бюджетної організації та фінансовий план для господарського товариства / підприємства можуть та мають слугувати джерелом достовірних даних для визначення запланованої потреби в товарах, роботах чи послугах, такі документи можна застосовувати як першоджерело для встановлення потреби в закупівлі та визначенні очікуваного розміру коштів, що виділяються на закупівлі певних груп товарів, робіт чи послуг.

Однак КЕКВ для кошторису та код рядка витрат для фінансового плану загалом не співпадають з кодами національного класифікатора України ДК 021:2015 (Єдиний закупівельний словник), який замовники використовують для планування та визначення предмета закупівлі.

Приклад 1

...
Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель