Два чинних договори про закупівлю з одним предметом: чи можна обидва продовжити на 20 % на наступний рік?

Тетяна Мішта
1106
17 Листопада 2021
Два чинних договори про закупівлю з одним предметом: чи можна обидва продовжити на 20 % на наступний рік?
1106
17 Листопада 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Якщо у замовника два чинних договори про закупівлю по одному предмету закупівлі, то чи може він обидва продовжити на 20 % згідно з частиною 6 статті 41 Закону про закупівлі?

Відповідь експерта

  • Закон України «Про публічні закупівлі» (далі —  Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Так, договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

У свою чергу, Закон встановлює, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися, зокрема, від змісту тендерної пропозиції / пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.

Водночас Законом встановлено обмеження, згідно з яким істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини 6 статті 41 Закону.

Частина 6 статті 41 Закону дозволяє дію договору про закупівлю продовжити на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель