Додаткові кошти для проведення відкритих торгів

Ганна Довгая
587
1 Листопада 2021
Додаткові кошти для проведення відкритих торгів
587
1 Листопада 2021

Відкриті торги є найпопулярнішою процедурою в публічних закупівлях серед замовників. Ця стаття для тих, хто бажає запам’ятати, за яких умов додатково виділені кошти спрямовуються саме для відкритих торгів. Крім того, наведемо корисні приклади протоколів у разі виділення додаткових коштів.

Згідно з пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі / Закон) предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до частини 10 статті 3 Закону замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів / спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини 3 статті 10 цього Закону, оскільки за такі дії передбачена відповідальність. Придбання товарів, робіт і послуг до / без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель відповідно до вимог Закону може призвести до накладення штрафу на уповноважену особу в розмірі 25 500–51 000 грн.

Таким чином, залежно від предмета закупівлі товарів, робіт або...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель