Закінчився опалювальний сезон: що робити з чинним договором про закупівлю?

Марта Гоголь
424
25 Червня 2021
Закінчився опалювальний сезон: що робити з чинним договором про закупівлю?
424
25 Червня 2021

Залишитися без постачання природного газу — жахливий сон закупівельника. Утім, платити за газ тоді, коли не треба, — теж не найкращий варіант. Особливо коли, наприклад, бюджетна установа влітку газ не споживає, лічильники опломбовані, ще й є підстави для розірвання договору про закупівлю з вини учасника. Як бути в такій ситуації? Якщо розірвати договір про закупівлю, то чи обов’язково замовнику негайно шукати постачальника для переговорної процедури закупівлі? Розберемось у цій статті.

Якщо розірвати договір про закупівлю, то чи обов’язково негайно шукати постачальника для переговорної процедури закупівлі?

Відповідно до абзацу 4 пункту 3 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо у замовника виникла нагальна потреба (1) здійснити закупівлю в разі розірвання договору про закупівлю з вини учасника (2) на строк, достатній для проведення тендеру (3), в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми (4), визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендеру.

Необхідними умовами застосування переговорної процедури в такому разі є:

  1. наявність нагальної потреби. Оскільки ми говоримо про природний газ, потрібно розуміти, що нагальною потребою...
Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо