Переговорна процедура при двічі відмінених торгах: чи правомірно змінювати умови розрахунків та інформацію про мову тендерних пропозицій?

Володимир Маркович
1598
9 Грудня 2021
Переговорна процедура при двічі відмінених торгах: чи правомірно змінювати умови розрахунків та інформацію про мову тендерних пропозицій?
1598
9 Грудня 2021

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі) переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Однією з найчастіше використовуваних замовниками підстав для застосування переговорної процедури є підстава, визначена в пункті 1 частини 2 статті 40 Закону про закупівлі: якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Вищезазначена підстава для проведення переговорної процедури закупівлі, незважаючи на своє часте використання, викликає ще багато питань. Так, зокрема, одним з найактуальніших є питання можливості проведення переговорної процедури закупівлі після певних змін у тендерній документації, про що свідчать часті звернення до Мінекономіки щодо надання роз’яснень.

У цій статті розглянемо два випадки змін у тендерній документації під час проведення переговорної процедури закупівлі згідно з пунктом 1 частини 2 статті 40 Закону про закупівлі, а також...

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо