Переговорна на 50 % аналогічних послуг: чи враховувати всі позиції основного договору про закупівлю?

Тетяна Мішта
265
6 Червня 2022
Переговорна на 50 % аналогічних послуг: чи враховувати всі позиції основного договору про закупівлю?
265
6 Червня 2022

Питання читача.

  • Потрібна порада від Радника! Проводимо переговорну процедуру закупівлі на 50 % аналогічних послуг. У договорі про закупівлю за результатами тендеру було дві позиції. Чи можна переговорну провести лише на одну позицію?

Відповідь експерта.

  • Вітаю! Для того щоб відповісти на це запитання, слід звернутися до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), який визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Законом визначено, що переговорна процедура закупівлі може застосовуватися замовником як виняток, у разі якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних послуг у того самого учасника. При цьому Законом конкретизовано, що можливість і умови таких додаткових послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру (пункт 5 частини 2 статті 40 Закону).

Крім того, нормою Закону встановлено, що закупівля додаткових аналогічних послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру.

Тобто застосуванню переговорної процедури в наведеному випадку передує проведення тендеру. У свою чергу, тендерна документація має містити...

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо