Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі під час закупівлі комунальних послуг

Редакція
1869
18 Листопада 2020
Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі під час закупівлі комунальних послуг
1869
18 Листопада 2020

Настав час, коли замовники розпочинають щорічні закупівлі, зокрема комунальних послуг, таких як: постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

Зважаючи, що такі закупівлі здійснюються у суб’єктів природних монополій, а відповідно до вартісних меж це або переговорна процедура закупівлі, або прямий договір, замовники повинні розуміти, які документи можуть підтвердити «статус монополіста». Оскільки в разі застосування переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених Законом, передбачають штраф згідно зі статтею 16414 КУпАП на службових (посадових) осіб замовника у розмірі 25 500–51 000 грн. За ті самі дії протягом року — 51 000–85 000 грн.

Документи, що підтверджують статус суб’єкта природної монополії та наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі:

 • електронний витяг з Переліку суб’єктів природних монополій;
 • експертний висновок сторонньої незалежної організації;
 • відповідь-підтвердження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;
 • ліцензія, яка надає суб’єкту господарювання права на провадження виду господарської діяльності;
 • електронний витяг з Ліцензійного реєстру Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Спойлер: на порталі RADNUK.COM.UA опубліковано статтю «Закупівля комунальних послуг з водопостачання та теплопостачання на 2021 рік: порядок дій та приклади обґрунтування». Підписуйтесь на портал RADNUK.COM.UA — з нами ви проведете взірцеві закупівлі!

З детальним алгоритмом проведення переговорної процедури закупівлі ознайомтесь на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Алгоритм проведення переговорної процедури».

До речі, приклади документів для проведення переговорної процедури закупівлі є на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Зразки документів замовникам».

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель