Нотатки закупівельника: найважливіше про переговорну процедуру за відсутністю конкуренції з технічних причин

Володимир Маркович
1951
10 Грудня 2021
Нотатки закупівельника: найважливіше про переговорну процедуру за відсутністю конкуренції з технічних причин
1951
10 Грудня 2021

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначає, що закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур:

  • відкриті торги;
  • торги з обмеженою участю;
  • конкурентний діалог.

При цьому, як виняток та відповідно до умов, визначених у частині 2 статті 40 Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі. Досить часто використовуваною підставою проведення переговорної процедури закупівлі, яка викликає чимало питань і труднощів у застосуванні, є підстава щодо відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. Тому занотуємо таке:

  1. відповідно до статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі. Однією з підстав проведення переговорної процедури є підстава, передбачена абзацом 4 пункту 2 частини 2 статті 40 Закону, а саме: якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником.

    Як послідовно та без помилок провести таку закупівлю, читайте у статті «Алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі з 26.06.2021»;
  2. відсутність конкуренції з технічних...
Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо