Документальне (не)завантаження при переговорній АБО чим небезпечна похибка законотворця

Наталія Чабан
1254
12 Вересня 2021
Документальне (не)завантаження при переговорній АБО чим небезпечна похибка законотворця
1254
12 Вересня 2021

26.06.2021 правила закупівель змінено, не залишивши поза увагою одну переговорну процедуру закупівель. Однією з ключових змін внесеними Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» від 03.06.2021 № 1530-IX передбачено, що повідомлення про намір укласти договір про закупівлю має містити обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

Що мав на увазі законодавець під час внесення змін до пункту 8 частини 6 статті 40 чинної редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), яка містить виключення обов’язку наявності в обґрунтуванні застосування переговорної процедури закупівлі посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі? Дане питання залишається відкритим, адже відсутність пунктуаційних уточнень в тексті слів «…застосування переговорної процедури закупівлі експертні, нормативні…» призвело до різночитання та різноманітність позицій в частині тлумачення. Наприклад:

  • одні пропонують поставити двокрапку й читати законодавчу норму наступним чином: «обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі: експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі». Отже, логіка присутня, оскільки, чітко зрозуміло прямий обов’язок замовника...
Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо