Огляд роз’яснення Мінекономіки щодо статті 17 Закону про закупівлі під час воєнного стану

Редакція
338
24 Червня 2022
Огляд роз’яснення Мінекономіки щодо статті 17 Закону про закупівлі під час воєнного стану
338
24 Червня 2022

23.06.2022 Міністерство економіки України на офіційному вебпорталі оприлюднило лист 3323-04/40967-06 “Щодо застосування статті 17 Закону у зв’язку із введенням воєнного стану”, у якому надало роз’яснення у зв’язку зі змінами законодавства, що відбулися під час дії правового режиму воєнного стану та пов’язані з дотриманням у процесі проведення процедур закупівель вимог статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон).

Як відомо, статтею 17 Закону встановлено перелік підстав, за наявності яких замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі. Водночас замовники повинні враховувати, що для дотримання вимог частини 3 статті 17 Закону, учасники можуть підтвердити відсутність таких підстав шляхом заповнення відповідних полів в електронній системі закупівель (далі ЕСЗ). 

При цьому спосіб документального підтвердження згідно із законодавством щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі через електронну систему закупівель. 

Виходячи з норм частини 5 статті 17 Закону, під час проведення процедур закупівель замовник самостійно перевіряє інформацію, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки