Закупівлі громадськими організаціями за грантові кошти

Наталія Заєць
334
6 Січня 2021
Закупівлі громадськими організаціями за грантові кошти
334
6 Січня 2021

Діяльність громадських організацій (далі — ГО) доволі часто базується на безоплатній діяльності волонтерів і просто ініціативних громадян, що витрачають свій час  для здійснення благодійності та покращення суспільного життя.  Та є охочі й профінансувати такі чудові наміри, у тому числі й держава, і міжнародні благодійні організації, і просто інвестори. Тож коли ГО отримує кошти, то  їх слід витратити відповідно до законодавства, і ось тут  потрібно зважати на написане далі.

ГО може бути замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), а може ним і не бути. Відповідно до Закону замовники — суб’єкти, визначені згідно із статтею 2 цього Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону (п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону).

Якщо розглядати ознаки замовника, то для ГО більш за все відповідає умова, що до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями, та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо  таку діяльність не  здійснюють на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак:

 • юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів;
 • органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому...
Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель