Вимоги Казначейства щодо оформлення документів для реєстрації бюджетних зобов’язань. Зосередимось на основному

Редакція
3526
18 Лютого 2021
Вимоги Казначейства щодо оформлення документів для реєстрації бюджетних зобов’язань. Зосередимось на основному
3526
18 Лютого 2021

У разі використання коштів платників податків розпорядники та одержувачі бюджетних коштів (замовники) за результатами закупівель здійснюють реєстрацію договорів про закупівлю в Державній казначейській службі України або її територіальних органах. Інколи з цим виникають проблеми. Сьогодні виділимо деякі з них.

Для того щоб органи Казначейства зареєстрували бюджетні зобов’язання та здійснили оплату за договорами про закупівлю, документи замовників, які підтверджують проведення процедур закупівель, повинні бути оформлені належним чином та з дотриманням вимог законодавства.

Замовники реєструють бюджетні зобов’язання згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 «Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України» (далі — Порядок реєстрації).

Якщо документи подані замовниками не в повному обсязі або містять численні помилки, невідповідності тощо, то, керуючись пунктом 2.10 Порядку реєстрації, органи Казначейства не реєструють бюджетні зобов’язання, а застосовують заходи впливу за порушення бюджетного законодавства, визначені статтею 117 Бюджетного кодексу України.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 7 Закону про закупівлі Казначейство до здійснення оплати за договором про закупівлю перевіряє наявність:

  1. річного плану;
  2. договору про закупівлю;
  3. звіту про результати проведення процедури закупівлі (спрощеної закупівлі).

Ураховуючи все вищезазначене, функції Казначейства не обмежуються перевіркою лише фактичної наявності документів, але й поширюються на перевірку цих документів у частині дотримання замовниками правильності оформлення підтвердних документів (річного плану; договору про закупівлю; звіту про результати проведення процедури закупівлі (спрощеної закупівлі)) та відповідності цих даних у системі ProZorro.

Основними умовами паперових документів (договір про закупівлю), котрі повинні співпадати з даними в електронній системі закупівель (з річним планом та звітом про результати проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі), на котрі звертає увагу Казначейство, зокрема, є такі:

  • дата та номер договору про закупівлю;
  • найменування й місцезнаходження постачальника (виконавця робіт або надавача послуг);
  • найменування предмета закупівлі та його конкретна назва (у разі наявності її у дужках);
  • ціна (сума) договору про закупівлю (загальна вартість);
  • кількість, строк і місце постачання товарів (виконання робіт або надання послуг);
  • умови (порядок) оплати за договором про закупівлю.

У разі відсутності принципу ідентичності в поданих замовником паперових документах з інформацією згідно з електронною системою закупівель, наприклад, строк поставки товарів, визначений у договорі про закупівлю, відрізняється від строку поставки в електронній системі закупівель, у замовника є останній шанс — скласти протокол про допущення механічної (технічної, формальної) помилки та разом з документами, згідно з Порядком реєстрації, надати в Казначейство.

Про те, як скласти такий протокол, читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Помилки замовників та можливі варіанти їх виправлення», яка найближчим часом буде оприлюднена на порталі RADNUK.COM.UA. Також у розділі “Правова база” – “Листи: інші” ви можете ознайомитися із “Лист Держказначейства Щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства у сфері закупівель“. 

Є потреба в закупівлі, але не знаєте, з чого почати та як не отримати штрафи? Реєструйтеся на навчання Академії Радник та розпочніть нову сторінку вашої закупівельної діяльності без порушень: .

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель