Щодо відкритих торгів з публікацією англійською мовою

Редакція
877
19 Червня 2017
Щодо відкритих торгів з публікацією англійською мовою
877
19 Червня 2017

Добрий день! Роз’ясніть, будь ласка, одне питання. Замовник оголосив так звану міжнародну процедуру відкритих торгів, тобто процедуру з публікацією оголошення англійською мовою відповідно до вимог частини 4 статті 10 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі — Закон). Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 27 Закону в разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюють відповідно до положень частини 4 статті 10 цього Закону в день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, то електронна система закупівель автоматично розкриває частину тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі.
Умовами тендерної документації не було передбачено необхідність подавати учасникам “Цінову пропозицію”, у якій містилася б інформація про ціну. Так, умовами тендерної документації було передбачено, що “Цінову пропозицію” за формою, установленою в додатку, подає лише переможець.
Не зважаючи на це, деякі учасники подали “Цінову пропозицію”, у якій містилася інформація про ціну на етапі прекваліфікації. Тобто ця інформація стала відома до проведення аукціону іншим учасникам.
У зв’язку із цим виникло питання: чи є порушенням законодавства у сфері публічних закупівель (стаття 27 Закону) ситуація, коли учасники подали “Цінову пропозицію”, у якій містилася інформація про ціну до проведення електронного аукціону? Якщо це вважається порушенням, то на підставі якої норми Закону можна відхилити такі пропозиції учасників? Сама тендерна документація не містить можливості відхилення пропозицій через наведену вище підставу. Дякую.

Добрий день! Відповідно до статті 27 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюють відповідно до положень частини 4 статті 10 цього Закону в день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, то електронна система закупівель автоматично розкриває частину тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі. Під час розкриття тендерних пропозицій автоматично розкривається вся інформація, зазначена в пропозиціях учасників, та формується перелік учасників у порядку від найнижчої до найвищої запропонованої ними ціни/приведеної ціни. Не підлягає розкриттю інформація, що обґрунтовано визначена учасником конфіденційною. Конфіденційною не може бути визначена інформація про запропоновану ціну, інші критерії оцінки, технічні умови, технічні специфікації та документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 і вимогам, установленим статтею 17 цього Закону. Виходячи з наведеної в питанні інформації, документація не містить можливості відхилення тендерних пропозицій з описаної підстави.

Інформація про ціну учасників процедури закупівлі є доступною для перегляду до розкриття тендерних пропозицій, що порушує вимоги статті 27 Закону.

Беручи до уваги вищенаведене, розкриття тендерної пропозиції учасника стосовно інформації про ціну на етапі, коли розкривається лише частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, є порушенням законодавства з питань публічних закупівель.

Наведені обставини призвели до виникнення порушень, які неможливо усунути, тому дана процедура закупівлі повинна бути відмінена на підставі пункту 3 частини 1 статті 31 Закону.

З детальнішою інформацією з даного питання ви можете ознайомитись у випуску журналу № 1 (64) за січень 2017 року на стор. 14–16.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель