Тонкощі застосування норм статті 17 Закону про закупівлі до переможців процедур закупівель

Ганна Довгая
1879
13 Грудня 2021
Тонкощі застосування норм статті 17 Закону про закупівлі до переможців процедур закупівель
1879
13 Грудня 2021

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про закупівлі) містить достатню кількість суперечливих норм, застосування яких на практиці викликає ряд питань, відповіді на які знайти буває непросто. Вимоги, встановлені статтею 17 Закону, мабуть, є лідерами за кількістю звернень за роз’ясненнями, обговореннями та відсутністю єдиного зрозумілого механізму застосування.

Загальні положення

Частиною 1 статті 17 Закону встановлено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини 2 статті 40 Закону) у випадках, зазначених в частинах 1 та 2 статті 17 Закону, при цьому замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини 1 статті 17 Закону. Учасник процедури закупівлі в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону.

Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі через електронну систему закупівель.

При цьому частиною 5 статті 17 Закону встановлено, що замовник не вимагає документального підтвердження публічної...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель