Що робити замовнику, щоб у подальшому не працювати з недобросовісним учасником?

Крістіна Бєлякова
788
20 Вересня 2021
Що робити замовнику, щоб у подальшому не працювати з недобросовісним учасником?
788
20 Вересня 2021

Часто трапляються ситуації, коли, наприклад, у результаті відкритих торгів укладено договір про закупівлю, і виконавець порушує його умови. Така ситуація призводить до розірвання договору про закупівлю. Далі замовнику необхідно знову оголошувати відкриті торги, але попередній недобросовісний виконавець бере участь у новій процедурі закупівлі. У багатьох замовників виникає питання: чи є підстави у подальшому не працювати з таким недобросовісним учасником, якщо він виграє аукціон? Саме такі специфічні ситуації та можливі способи відхилення недобросовісних учасників розглянемо далі в статті.

Спосіб 1: Закон дає можливість відхилити недобросовісного учасника

У частині 2 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено можливість замовнику прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та можливість відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та / або відшкодування збитків — протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору.

Учасник процедури закупівлі, що перебуває в обставинах, зазначених у частині 2 статті 17 Закону, може надати підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність відповідної підстави для відмови...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель