ProZоrrий погляд на електронні банківські гарантії

Ірина Антонова
1440
13 Лютого 2017
ProZоrrий погляд на електронні банківські гарантії
1440
13 Лютого 2017

У час цифрових технологій усе актуальнішим стає електронний документообіг. В Україні його застосування стало можливим завдяки успішно проведеній реформі у сфері публічних закупівель.

Починаючи з першого серпня 2016 року відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» всі без виключення замовники здійснюють державні закупівлі через систему публічних закупівель ProZorro.

Значну частину тендерних документів оформлюють в електронному вигляді, зокрема банківські гарантії, які необхідні для участі в більшості тендерів. З метою отримання відповідей на основні питання учасників, котрі мають бажання приймати участь у публічних закупівлях, редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» підготувала інтерв’ю з куратором напрямку з документарних операцій клієнтів СМБ UKRSIBBANK Оксаною Солодчук, яка поділилась з нами своїми знаннями та досвідом щодо питань які виникають у клієнтів UKRSIBBANK BNP Paribas Group та їхніх партнерів.

«РДЗ»: Доброго дня, Оксано! Давайте щонайперше поговоримо про те, для чого потрібна тендерна гарантія?

О. С.: Доброго дня! Тендерна гарантія дає змогу «відсікати» недобросовісних учасників, а у випадку зриву торгів або невиконання учасником своїх зобов’язань — компенсувати витрати замовника.

«РДЗ»: Яким чином можна отримати банківську гарантію та як можна перевірити електронний файл?

О. С.: UKRSIBBANK надає електронні гарантії для участі в тендері через ProZorro у вигляді PDF-файла. Кожну гарантію підписує електронно-цифровим підписом працівник банку. Окрім цього, на ній проставляють електронно-цифрову печатку банку.

UKRSIBBANK BNP Paribas Group входить до Переліку акредитованих центрів сертифікації ключів. Ці ключі використовують для підписання електронних документів (зокрема банківських гарантій).

Електронно-цифровий підпис та печатку на гарантії кожен має можливість перевірити на сайті Мін’юсту: http://czo.gov.ua/verify.

«РДЗ»: Чи відповідає банківська гарантія UKRSIBBANK BNP Paribas Group чинному законодавству?

О. С.: Текст тендерної гарантії UKRSIBBANK BNP Paribas Group повністю відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» та є прийнятним для замовників торгів.

«РДЗ»: Скільки коштує випуск гарантії?

О. С.: UKRSIBBANK пропонує оперативний випуск тендерних гарантій. Мінімальна комісія за випуск такої гарантії становить 1 000 грн.

«РДЗ»: Хто може взяти участь у державних закупівлях?

О. С.: Участь у державних закупівлях України беруть не тільки компанії, зареєстровані в Україні, а й компанії-нерезиденти. Для участі в тендері така компанія повинна надати свою тендерну пропозицію в електронній формі разом з електронною гарантією, яка відповідає вимогам законодавства України і тендерної документації.

«РДЗ»: Яким чином нерезидент може отримати електронну тендерну гарантію?

О. С.: Перший спосіб: відкрити представництво компанії в Україні та безпосередньо звернутися до UKRSIBBANK BNP Paribas Group із заявою про надання банківської гарантії для забезпечення тендерної пропозиції.

Другий спосіб: звернутися до власного банку з проханням випустити контргарантію на користь UKRSIBBANK BNP Paribas Group з інструкцією щодо випуску відповідної банківської гарантії для забезпечення тендерної пропозиції.

«РДЗ»: Що таке контргарантія і як вона працює?

О. С.: Це — гарантія, яку надає банк-контргарант (банк, у якому обслуговується нерезидент) на користь банку-гаранта (український банк) для надання останнім банківської гарантії на користь бенефіціара (замовника тендеру).

Нерезидент України, який має намір взяти участь у тендері, звертається до свого банку щодо випуску контргарантії на користь UKRSIBBANK BNP Paribas Group. Своєю чергою UKRSIBBANK BNP Paribas Group «під заставу» контргарантії зарубіжного банку надає свою гарантію на користь замовника торгів.

При наданні гарантії «під заставу» контргарантії іноземного банку UKRSIBBANK бере ризики неплатоспроможності іноземного банку, тому до реалізації угоди UKRSIBBANK вивчає фінансові показники та рейтинги цього банку-контргаранта. При позитивному рішенні UKRSIBBANK надає нерезидентові України, який планує взяти участь у торгах, гарантію такої форми і такого змісту, що відповідають вимогам законодавства України і тендерної документації.

UKRSIBBANK входить до міжнародної фінансової групи BNP PARIBAS і керується передовими глобальними практиками при створенні нових продуктів. Ми підтримуємо розвиток розумних закупівель в Україні та охоче надаємо консультації компаніям, які бажають вести прозору діяльність і разом з нами вносити свою частку в розвиток здорової економіки України. 

Для консультації та оформлення гарантії ви завжди можете звернутись до UKRSIBBANK за номером телефона 0 (800) 50-58-00.

«РДЗ»: З огляду на актуальність наданих Вами відповідей, висловлюємо щиру вдячність за корисні поради й бажаємо професійних успіхів у всіх справах, які Ви розпочинаєте!

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель