Розгляд тендерної пропозиції учасника є одним із невід’ємних етапів проведення процедури закупівлі відкриті торги, який у простих відкритих торгах іде після оцінки тендерних пропозицій, а у міжнародних — після розкриття пропозицій та перед аукціоном. Звичайно, якщо у такій закупівлі подав пропозицію хоча б один учасник.
Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), виділяються положення щодо розгляду тендерної пропозиції у відкритих торгах, коли:
- подана пропозиція лише від одного учасника (пункт 36 Особливостей);
- подано дві й більше пропозицій в закупівлі, що за обґрунтованим рішенням замовника проводиться без застосування електронного аукціону (пункт 37 Особливостей);
- подано дві й більше пропозицій в закупівлі, що проводиться із застосуванням електронного аукціону (пункт 41 Особливостей).
Розгляд проводиться відповідно до статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, враховуючи обмеження (виключення) для кожної з наведених вище обставин.
Нижче ми виклали перелік корисних посилань на публікації порталу RADNUK.COM.UA щодо деяких нюансів розгляду пропозиції учасника:
- «Мінекономіки про те, чи входять перші 5 робочих днів розгляду пропозиції в продовжений до 20 днів строк», у якій опрацьовано роз’яснення Уповноваженого органу щодо правильного обчислення строку розгляду.
- «Чи відмовляти учаснику в участі на підставі пункту 47 Особливостей, що виникла під час розгляду його пропозиції? Позиція АМКУ», що містить аналіз практики АМКУ стосовно питання врахування під час розгляду пропозиції обставин за пунктом 47 Особливостей, які виникли після розкриття пропозицій.
- «Позиція АМКУ щодо нюансу, коли файл із документами тендерної пропозиції відкрити неможливо», де наведено нюанс, коли неможливо відкрити файл з документами пропозиції, та роз’яснено щодо дій замовника в такому випадку.
- «Позиція АМКУ щодо розгляду документів, викладених частково українською і частково іншою мовою», яка стосується нюансу розгляду документів, частково чи повністю викладених іншою, ніж встановлено, мовою.
- «Позиція АМКУ щодо випадків наявності неякісного (нечитабельного) документа пропозиції», що за допомогою позиції органу оскарження веде замовника у правильне русло реагування на «поганочитабельні» документи пропозиції.
В рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Приклади листів (за Особливостями)» розділу «Зразки учасникам за Особливостями». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.