Корупція як підстава відмовити в участі у процедурі: жорсткі обмеження нового Закону

Микола Павленко
471
24 Січня 2020
Корупція як підстава відмовити в участі у процедурі: жорсткі обмеження нового Закону
471
24 Січня 2020

Новації Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), які діятимуть з 19 квітня 2020 року (далі — нова редакція Закону), вимагатимуть від замовників нових підходів у своїй діяльності. Так, з прийняттям нової редакції Закону законодавець значно розширює коло осіб, яким замовник повинен буде відмовити в участі у процедурі закупівлі. У даній статті розглянемо, які злочини відносять до корупційних або пов’язаних з корупцією та які дії повинен здійснити замовник, щоб не допустити корупціонерів до закупівлі.

Тривалий час на державному рівні демонструють особливо негативне ставлення до проявів корупції. Саме з корупцією часто пов’язують слабкий економічний розвиток країни та низький соціально-економічний рівень життя населення. Закон, звісно, не став винятком і містить деякі норми, спрямовані на недопущення проявів корупції в публічних закупівлях. 

Визначення корупції наведене в частині 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі — Закон про корупцію) та означає використання певним колом осіб наданих їм службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою отримання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки / пропозиції такої вигоди для них чи інших осіб або відповідно обіцянка / пропозиція чи надання неправомірної вигоди певному колу осіб або на їх вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цих осіб...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель