Інформація про наявність / відсутність податкового боргу змінюється щоденно, що робити учаснику і замовнику?

Анастасія Маляренко
1404
27 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
Інформація про наявність / відсутність податкового боргу змінюється щоденно, що робити учаснику і замовнику?
1404
27 Червня 2020

Питання від читача

— Добрий день! Відповідно до ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі, якщо учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника. Вимога встановлена до Учасника, та підлягає розгляду до визначення результатів розгляду пропозиції. Інформація про наявність/ відсутність податкового боргу змінюється щоденно, у зв’язку з цим постає питання:

 1. на яку дату у учасника не повинно бути боргу на дату складання пропозиції, або на дату подання пропозиції, або на дату оцінки пропозиції?
 2. який ресурс відкритих даних є офіційним та актуальним для перевірки суб’єктів господарювання, які мають податковий борг? Тобто такий, де інформація оновлюється щоденно. Чи відомий вам такий ресурс?

Відповідь експерта

Добрий день! Прямої норми, яка передбачає на якому саме етапі у учасника не має бути заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) не містить. Однак, відповідно до частини 1 статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель зокрема в разі, якщо: відносно учасника процедури закупівлі наявні підстави, установлені частиною першою статті 17 цього Закону; або  переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений у тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону. Статусу «учасник процедури закупівлі» за  змістом пункту 37 частини 1 статті 1 Закону набувають з моменту подачі тендерної пропозиції. А з моменту отриманням повідомлення про намір укласти договір учасник стає переможцем процедури закупівлі. Із цього робимо висновок: підстави, передбачені частиною першою статті 17 цього Закону в цілому та пунктом 13 зокрема, повинні бути відсутні протягом усього періоду перебування суб’єкта у статусі «учасник процедури закупівлі», тобто з моменту подання тендерної пропозиції і до моменту направлення замовником повідомлення про намір укласти договір, а також до укладення договору про закупівлю. Щодо учасників процедури закупівлі замовник може самостійно з’ясувати це питання лише відносно резидентів — за допомогою сервісу «ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО СВОГО БІЗНЕС-ПАРТНЕРА» на офіційному сайті Державної фіскальної служби України в мережі Інтернет, при чому ця інформація змінюються щоденно. Також підтвердження відсутності чи наявності заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) автоматично формується в електронній системі закупівель після визначення учасника переможцем процедури закупівлі. Також у разі наявності заборгованості із сплати податків та зборів рекомендуємо замовникам  перевірити за даними Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу, який ведеться у  відкритому доступі за посиланням чи вжито учасником заходів щодо розстрочення (відстрочення) боргів перед бюджетом. Підтвердженням даної інформації слугуватиме  прийняте фіскальним / податковим органом рішення  і  договір про розстрочення (відстрочення).

Дане питання детально розкрито у статті  «Підтверджуємо відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) після 19.04.2020» на порталі RADNUK.COM.UA

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель