Який момент вважати початком переговорної процедури?

Ірина Богатирьова
2048
22 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Який момент вважати початком переговорної процедури?
2048
22 Серпня 2020

Питання від читача:

— Добрий день! Який момент вважати початком переговорної процедури? Якщо було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, в річному плані зазначати початок:

  1. Внесення в річний план?
  2. Рішення тендерного комітету про направлення запрошення учасникам?
  3. Проведення переговорів?
  4. Оприлюднення повідомлення про намір укласти договір?

Дякую.

Відповідь експерта:

Доброго дня! Відповідно до частини 2 статті 13 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 Закону. Виходячи із норм статті 40 Закону замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі. За результатами проведених переговорів з учасником (учасниками) процедури закупівлі замовник приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю. Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю обов’язково безоплатно оприлюднюється в електронній системі закупівель протягом одного дня після ухвалення рішення. Згідно пункту 2, 3 частини 10 статті 11 Закону уповноважена особа здійснює вибір процедури закупівлі, всі рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.

Отже переговорна процедура — це виняток, і саме ця процедура не має оголошення. Згідно з частиною 5 статті 10 Закону, таку процедуру можна проводити до/без оприлюднення оголошення про проведення, оскільки переговорна процедура не належить до конкурентних процедур закупівель. Тому саме в разі проведення переговорної процедури її початком можна вважати затвердження річного плану та прийняття рішення про проведення переговорної процедури. Таким чином, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником після прийняття відповідного рішення замовником.

Детальніше про те, з якого моменту починається процедура  читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «З якого моменту починається процедура закупівлі та з якого завершується?».

Детальніше про алгоритм проведення переговорної процедури читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Алгоритм проведення переговорної процедури»

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО