Два останніх нюанси щодо довідки про відсутність заборгованості з платежів та плани ProZorro на майбутнє

Крістіна Бєлякова
584
20 Листопада 2019
Два останніх нюанси щодо довідки про відсутність заборгованості з платежів та плани ProZorro на майбутнє
584
20 Листопада 2019

У попередніх блогах було розглянуто шість нюансів довідки про відсутність заборгованості з платежів, на які необхідно звернути увагу замовникам і учасникам сфери публічних закупівель. 

У даній публікації пропоную зупинитися ще на останніх двох нюансах, які стосуються даної довідки, а саме: як переможцеві подавати таку довідку — через систему чи безпосередньо надати замовникові? Чи можна не відхиляти переможця із заборгованістю?

Як учаснику-переможцеві подавати таку довідку — через систему чи безпосередньо надати замовникові?

Звертаю увагу, що, згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), подання інформації під час проведення процедури закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель. 

Але зустрічаються непоодинокі випадки, коли замовник хоче бачити довідку про відсутність заборгованості (додатково до завантаженої в систему) в паперовому вигляді.

Вважаю таку вимогу некоректною. Вона покладає додаткову відповідальність на замовника. По-перше, слідкувати за строками подання такої довідки безпосередньо замовникові, а по-друге, додаткову відповідальність на замовника щодо зберігання такої довідки та доведення контрольним органам, що така довідка була вчасно надана відповідно до встановлених строків. З прикладом такого звернення від одного з контрольних органів щодо моніторингу закупівлі № UA-2019-01-10-000518-c рекомендую детально ознайомитися в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 7 (94) за липень 2019...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель