До відома Замовників!

Редакція
1023
10 Вересня 2020
До відома Замовників!
1023
10 Вересня 2020

Ми слідкуємо за усіма новинами сфери закупівель у зв’язки з чим вважаємо за доцільне надати невеличку рекомендацію замовникам щодо дій у зв’язку з технічними проблемами з доступом до сервісу з формування довідок Державної податкової служби.

Нагадуємо, що спільним наказом Мінекономрозвитку та Мінфіну від 17.01.2018 № 37/11 затверджено Порядок взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо обміну інформацією про відсутність або наявність заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи Державної фіскальної служби України, в учасника процедури закупівлі. В результаті чого відбулася інтеграція інформаційної системи Державної фіскальної служби України із електронною системою закупівель.

Електронна система закупівель автоматично формує та передає до ІТС ДФС запит щодо надання інформації про відсутність або наявність заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи ДФС, в учасника процедури закупівлі із зазначенням ідентифікатора закупівлі, коду згідно з ЄДРПОУ або реєстраційного номера облікової картки платника податків чи серії (за наявності) та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), найменування або прізвища, імені, по батькові (за наявності) учасника процедури закупівлі.

Це правило стосується лише одного різновиду інформації, а саме інформації про відсутність / наявність заборгованості перед бюджетами зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) стосовно переможця торгів — резидента України. 

На даний момент спостерігаються проблеми з доступом до сервісу з формування довідок Державної податкової служби. За інформацією ДП «ПРОЗОРРО» у відомстві тривають технічні роботи з відновлення системи. Це означає, що у тендерах для переможців автоматично не формуються довідки ДПС.

Рекомендуємо замовникам зачекати з винесенням рішення щодо визначення переможців тендерів та публікацією повідомлення про намір укласти договір про закупівлю до завершення технічних робіт.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель