Ділимось досвідом оформлення онлайн-заявки з використанням ЕЦП на отримання Довідки МВС про відсутність судимості

Редакція
2554
10 Жовтня 2017
Ділимось досвідом оформлення онлайн-заявки з використанням ЕЦП на отримання Довідки МВС про відсутність судимості
2554
10 Жовтня 2017

Нещодавно МВС анонсувало новий сервіс замовлення Довідки про відсутність судимості, яким ми вирішили скористатися (див. рис. 1).

Рис. 1

Щоб оформити довідку про несудимість онлайн, необхідно здійснити такі кроки:

Зайти за посиланням mvs.gov.ua або hcs.gov.ua (ми обрали mvs.gov.ua).

Зареєструватися за допомогою ЕЦП або BankID (ми скористались ЕЦП).

Звертаємо увагу! Система запитає у вас «пароль захисту ключа», без нього замовити довідку онлайн ви не матимете можливості.

Далі необхідно заповнити запропоновану форму та обрати із запропонованого списку зручну для вас адресу сервісного центру МВС (див. рис. 2).

Рис. 2

Після заповнення та надсилання запиту ви отримаєте на електронну пошту сповіщення.

Незважаючи на описані в попередньому пункті казуси, сповіщення на електронну пошту таки прийшло (див. рис. 3).

Рис. 3

Потім ви можете перевірити статус готовності довідки онлайн.

А ось тут сервіс постійно сповіщає, що заявку за відповідним номером не було надано (див. рис. 4). За номерами телефонів для довідок сервісного центру нам запропонували поки зачекати. Можливо, потрібен час на обробку надісланого запиту.

Рис. 4

Коли довідка буде готова, ви зможете її забрати у вказаному вами сервісному центрі МВС.

Якоїсь конкретної інформації за довідковими телефонами ми не отримали, тож наразі подальша доля запиту не відома. Проте ми сподіваємося, що деякі незручності оформлення довідки онлайн пов’язані саме з початком функціонування реєстру і що невдовзі все справно запрацює!


Зверніть увагу!

По-перше, система пропонує обрати кількість довідок, при заповненні однойменного поля варто зважати на те, що кількість довідок має бути меншою за 4 (чотири). Якщо ви проставите більше (як вказано на рисунку), то система на етапі заповнення форми не видасть помилки. Про наявність кількісного обмеження ви довідаєтесь лише після відправлення запиту. При цьому форму потрібно буде заповнювати повторно.

По-друге, при виборі адреси сервісного центру для отримання довідки бажано пересвідчитись заздалегідь, що сервісний центр дійсно знаходиться за цією адресою. Ми і обрали зручну адресу (як і пропонував список у формі): м. Київ, вул. Новокостянтинівська, 8. Проте, як довідалися пізніше, за цією адресою немає сервісного центру вже більше двох місяців, а нова адреса (вул. Степана Бандери, 26) у списку не фігурує.

По-третє, при виборі способу оформлення довідки форма пропонує обрати три варіанти: «у паперовому», «у електронному», «у паперовому та електронному» вигляді. Проте за телефонами довідок сервісних центрів довідалися, що наразі довідку можливо отримати лише в паперовому вигляді за обраною нами адресою.По-четверте, після заповнення всієї форми та надіслання запиту сервіс видав інформацію «Заявку успішно зареєстровано» та номер!


Детальнішу інформацію щодо функціонування нового сервісу, а також стосовно Довідки про відсутність судимості буде висвітлено на сторінках наступних випусків журналу «Радник в сфері державних закупівель».

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель