Декілька тендерних пропозицій / пропозицій в одній закупівлі від одного учасника

Тетяна Мішта
714
30 Квітня 2021
Декілька тендерних пропозицій / пропозицій в одній закупівлі від одного учасника
714
30 Квітня 2021

Замовник у рамках однієї закупівлі отримує від одного учасника більше однієї тендерної пропозиції / пропозиції. Як таке можливо? Чи має учасник право подати більше однієї тендерної пропозиції / пропозиції та якими мають бути дії замовника в такій ситуації? Наведемо приклади та детально розповімо про це в даній статті.

Доволі часто замовники зіштовхуються з проблемою подання для участі в закупівлі декількох тендерних пропозицій / пропозицій від одного учасника. У результаті цього в електронній системі закупівель ProZorro в реєстрі тендерних пропозицій такий учасник відображається два і більше рази, а самому замовникові за результатами аукціону на розгляд приходить той самий учасник декілька разів поспіль.

Ще одна розповсюджена проблема — отримання від учасника декількох варіантів предмета закупівлі на вибір у складі однієї тендерної пропозиції / пропозиції. Припустімо, що замовник оголосив відкриті торги на закупівлю принтера Canon. На вимогу статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) специфікація замовника містить обґрунтування та вираз «або еквівалент». Учасник у складі своєї тендерної пропозиції подає замовникові декілька принтерів, серед яких і принтер Canon.

Як у першому, так і в другому випадку такими діями учасник порушує вимогу Закону, де зазначено, що кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію / пропозицію, у...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель