Аномально низька ціна, що потрібно знати замовникові?

Максим Коломієць
1537
22 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Аномально низька ціна, що потрібно знати замовникові?
1537
22 Липня 2020

У сфері публічних закупівель є випадки, коли замовники під час кваліфікації учасників у конкурентних процедурах закупівель потрапляють в неоднозначні ситуації.

Скажімо, учасник подав занадто низьку цінову пропозицію, а потім не зміг виконати свої зобов’язання та розірвав договір. Або коли замовник вимушений погодитися на збільшення ціни за одиницю товару / роботи / послуги та зменшення обсягів закупівлі. І все це через те, що замовник жодним чином не міг боротися з демпінгом цін.

Саме тому в новій редакції ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) для допомоги замовникам розроблено інструмент «аномально низька ціна».

Аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі — АНЦ) — це ціна / приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є:

  • меншою на 40 % або більше від середньоарифметичного значення ціни / приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;
  • меншою на 30 % або більше від наступної ціни / приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Варто зазначити, що АНЦ можлива лише в конкурентних процедурах закупівель. АНЦ розраховують під час двох етапів закупівель — першого та третього раундів аукціону. Але замовникам не доведеться самостійно вивчати та порівнювати ціни кожного учасника. Система автоматично проводить  усі розрахунки.

Як розрахувати АНЦ?

Якщо на етапі аукціону система...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель