Надання реєстру документів тендерної пропозиції: прихована чи цілком правомірна вимога замовника?

Олег Підгірський
336
5 Травня 2022
Надання реєстру документів тендерної пропозиції: прихована чи цілком правомірна вимога замовника?
336
5 Травня 2022

Доволі часто в умовах тендерної документації зустрічається вимога щодо надання у складі тендерної пропозиції реєстру поданих документів. Загалом це, так би мовити, непотрібна вимога. Проте замовники встановлюють її, керуючись, на їхню думку, нормою частини 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон). Здебільшого цю вимогу встановлюють як вимогу, яку важко побачити в тексті тендерної документації. Простіше кажучи, її встановлюють як приховану вимогу. Відповідно, учасник може не побачити її, чим замовник користується і відхиляє небажаного учасника з підстав абзацу 3 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону. Та чи правомірні такі дії замовника?

Практика АМКУ

Звернемося до практики розгляду скарг Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Рішення Колегії від 28.04.2022 № 4127-р/пк-пз, закупівля № UA-2022-01-18-004470-a.

Обставини розгляду скарги. Вимогою тендерної документації, зокрема, було подання у складі тендерної пропозиції реєстру наданих документів. Учасник не завантажив такого реєстру у складі своєї тендерної пропозиції. Такого учасника визначено переможцем процедури закупівлі.

Відповідно, не погодившись із рішенням замовника про визначення переможця, скаржник-конкурент подав скаргу, обґрунтовуючи свою позицію фактом неподання у складі тендерної пропозиції переможця згаданого документа.

Позиція Колегії. Колегією встановлено факт, що...

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки