Застосування статті 631 ЦКУ до переговорної процедури після двічі відмінених торгів. Якої думки ДАСУ?

Володимир Маркович
587
13 Листопада 2021
Застосування статті 631 ЦКУ до переговорної процедури після двічі відмінених торгів. Якої думки ДАСУ?
587
13 Листопада 2021

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) договір про закупівлю — це господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Згідно з частиною 1 статті 41 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

У частині 3 статті 631 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) йдеться про те, що сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.

Водночас, враховуючи особливості договору про закупівлю, постає питання: чи може замовник використати зазначену норму, укладаючи договір за результатами проведення переговорної процедури закупівлі на підставі пункту 1 частини 2 статті 40 Закону?

Консультації щодо застосування статті 631 ЦКУ в публічних закупівлях неодноразово надавало Мінекономіки у відповідях на запити № 91/2016 та № 1374/2020, де зазначало: «Ураховуючи, що рішення, дії або бездіяльність замовника можуть бути оскаржені суб’єктом оскарження в Антимонопольному комітеті України у разі проведення процедури закупівлі та оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу