У результаті проведення моніторингу встановлено порушення щодо завантаження додатків до тендерної документації окремими файлами

Редакція
1508
9 Червня 2020
У результаті проведення моніторингу встановлено порушення щодо завантаження додатків до тендерної документації окремими файлами
1508
9 Червня 2020

Інформація про закупівлю — UA-2020-05-18-002185-a.

Предмет закупівлі — ДК 021:2015: 39160000-1 — Шкільні меблі (Стіл учнівський 1-місний антисколіозний з полицею та з регулюванням кута нахилу стільниці, стілець полозковий, що регулюється по висоті з пластиковим покриттям HPL).

За результатами аналізу питання відображення закупівлі в річному плані встановлено, що в річному плані за номером ID: UA-P-2020-05-18-003284-c відсутня інформація щодо місцезнаходження замовника та його категорії , що є порушенням пункту 1 частини другої статті четвертої Закону. Відповідно до пункту 1 частини другої статті 4 Закону в річному плані повинна бути така інформація: найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, його категорія.

За результатами аналізу питання відповідності оголошення про проведення відкритих торгів вимогам Закону встановлено, що в оголошенні про проведення відкритих торгів не зазначено, якою (якими) мовою треба готувати тендерні пропозиції, що є порушенням пункту 8 частини другої статті 21 Закону. За результатами моніторингу встановлено, що замовник при підготовці тендерної документації не дотримався наказу від 13.04.2016 № 680 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження примірної тендерної документації» щодо завантаження до електронної системи закупівель додатків до тендерної документації окремими файлами.

Порушення виявлено.

 1. Установлено порушення законодавства щодо складання тендерної документації та/або внесення змін до неї.
 2. Установлено інші порушення законодавства у сфері закупівель [установлено порушення законодавства щодо незазначення в річному плані закупівель інформації щодо місцезнаходження замовника та його категорії. Установлено порушення законодавства щодо незазначення в оголошенні про проведення відкритих торгів, якою (якими) мовою потрібно готувати тендерні пропозиції. При підготовці тендерної документації не дотримано наказу від 13.04.2016 № 680 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження примірної тендерної документації» щодо завантаження до електронної системи закупівель додатків до тендерної документації окремими файлами].

Замовник прийняв рішення про відміну процедури закупівлі. Зрозуміло, що в проведеному моніторингу було виявлено багато порушень процедури закупівлі і що у зв’язку із цим замовник прийняв рішення про відміну процедури закупівлі.

Але одне з виявлених порушень викликає сумніви. А саме те, що при підготовці тендерної документації не дотримано наказу від 13.04.2016 № 680 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження примірної тендерної документації» щодо завантаження до електронної системи закупівель додатків до тендерної документації окремими файлами. Оскільки, по-перше, даним наказом затверджено примірну тендерну документацію, тож така примірна форма не встановлює норм права, має рекомендаційний характер. По-друге, це означає, що примірна тендерна документація має рекомендаційний характер та що її положення можуть змінюватися. По-третє, Законом про публічні закупівлі не встановлено вимог щодо завантаження до електронної системи закупівель додатків до тендерної документації окремими файлами.

З прикладами документів для проведення закупівель знайомтесь у розділі «Зразки документів», де є багато корисної інформації (приклад тендерної документації та додатків до неї, приклад оголошення з вимогами для спрощеної закупівлі, усі приклади протоколів щодо прийнятих рішень…) А також дану інформацію ми постійно оновлюємо, зважаючи на зміни в законодавстві.

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель