Моніторингом виявлено порушення визначення предмета закупівлі

Редакція
3302
28 Липня 2020
Моніторингом виявлено порушення визначення предмета закупівлі
3302
28 Липня 2020

Інформація про закупівлю:

Оголошення № UA-2020-07-13-003659-b

Інформація про предмет закупівлі: Послуги з організації і проведення заходів (ДК 021:2015: 79952000-2 Послуги з організації заходів)

За результатами моніторингу встановлено, що в порушення вимог пункту 3 розділу І Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 №708 «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.06.2020 за № 500/34783 (далі – Порядок №708), Замовник визначив предмет закупівлі на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономіки від 23.12. 2015 року № 1749, за показником п’ятої цифри основного словника.

Відповідно до пункту 7 наказу Мінекономіки від 18.03.2016 № 477 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.03.2016 за № 447/28577, замовник/учасник може вносити зміни до інформації, яка вже оприлюднена на веб-порталі, у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі».

При цьому Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачено внесення змін до оголошення про проведення процедури закупівлі.

Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання вимог законодавства у сфері закупівель встановлено порушення в частині визначення предмета закупівлі.

Коментар редакції: Враховуючи викладене вище та з метою правомірного обрання та застосування процедури закупівлі звертаємо увагу замовників на наступне:

  • визначення та відображення в річному плані предмета закупівлі та внесення змін до річного  плану замовник здійснює з дотриманням вимог оновленого Порядку;
  • Порядок встановлює правила саме визначення замовником предмета закупівлі. Питання зазначення та розміщення інформації регулюється Законом та Порядком розміщення інформації про публічні закупівлі;
  • предмет закупівлі товарів і послуг визначається згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 року № 1749 (пункт 3 частини 1 Порядку);
  • при визначенні коду державного класифікатора до предмета закупівлі замовник повинен мати чітке та змістовне обґрунтування того, що вказаний вибір не призвів до поділу предмета закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів /спрощених закупівель або застосування Закону, зокрема положень частини десятої статті 3  Закону.

Окремо хотілось звернути увагу не тільки на факт виявленого в ході моніторингу порушення, а й невірне посилання Органу державного фінансового контролю на положення старої редакції правової норми. Зокрема: п. 1 констатуючої частини висновку про результати моніторингу під час обгрунтування виявлених ознак порушення законодавства в частині визначення предмета закупівлі містить посилання на пункт 3 розділу І Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і торгівлі України від и15.04.2020 №708 «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.06.2020 за № 500/34783 (далі – Порядок №708), який є чинним на момент початку проведення процедури закупівлі.

Водночас в п. 2 констатуючої частини зазначено, що за результатами аналізу питання дотримання вимог законодавства у сфері закупівель в частині визначення предмета закупівлі встановлено порушення вимог абзацу другого пункту 1 розділу ІІ Порядку № 454, який на момент початку процедури закупівлі та прийняття рішення про початок моніторингу є таким, що втратив чинність.

Не дивлячись на помилкове посилання Органом державного фінансового контролю на не чинні правові норми замовником розміщено  інформацію про усунення встановленого порушення шляхом відміну процедури закупівлі.  Детально про зміни в системі публічних закупівель в Україні у зв’язку із набранням чинності новою редакцією Порядку розміщення та Порядку визначення предмета закупівлі  Ви можете ознайомитись на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО