Організація ринкових консультацій у ДП «Медзакупівлі України» та приклад запрошення для участі в переговорах

Марія Морозова
301
20 Грудня 2021
Організація ринкових консультацій у ДП «Медзакупівлі України» та приклад запрошення для участі в переговорах
301
20 Грудня 2021

Важливою передумовою для планування закупівель, підготовки якісної тендерної документації і проведення процедур закупівель відповідно до найкращих міжнародних практик є дослідження ринку. Для цього використовуються ринкові консультації. Вони проводяться від початку підготовки тендерної документації / оголошення про проведення спрощеної закупівлі до моменту оголошення процедури закупівлі чи спрощеної закупівлі. Це дозволяє проаналізувати ситуацію на ринку та якісно підготувати технічне завдання.

Хто проводить ринкові консультації?

У ДП «Медичні закупівлі України» ринкові консультації у рамках централізованих закупівель за державними програмами проводить відділ категорійного менеджменту. Крім того, на підприємстві затверджена стандартна операційна процедура з проведення ринкових консультацій, де прописані алгоритм проведення та шаблони документів, що мають бути оформлені в процесі. 

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб’єктів господарювання (частина 4 статті 4 Закону). З зазначеного випливає, що проводити ринкові консультації може:

  • уповноважена особа;
  • тендерний комітет (до 31.12.2021);
  • відповідальна особа, що здійснює закупівлі до 50 тис. грн чи прямі закупівлі для протидії COVID-19.

Перший етап ринкових консультацій: підготовка до зустрічі

На етапі аналізу ринку доцільно використовувати загальнодоступну інформацію щодо цін та асортименту...

Медичні закупівлі

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів