У яких договорах можна використовувати частину 3 статті 631 ЦКУ?

Редакція
566
17 Червня 2021
У яких договорах можна використовувати частину 3 статті 631 ЦКУ?
566
17 Червня 2021

Частиною 3 статті 631 Цивільного кодексу України визначено: «Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення». Але Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) заборонено закуповувати та / або оплачувати товари, роботи та / або послуги до / без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених цим Законом (можливий штраф 25 500–51 000 грн).

Де можна застосовувати зворотну дію в часі при укладенні договорів / договорів про закупівлю?

По-перше, у разі укладення договору без застосування електронної системи закупівель (частини 3 і 7 статті 3 Закону, «коронавірусні» закупівлі).

По-друге, у разі використання замовником підстав, що передбачені в пунктах 2, 4–6 частини 2 статті 40 Закону, але зважайте, що в такому випадку зворотна дія договору про закупівлю не повинна перевищувати дати затвердження річного плану закупівель (змін до нього). Проте існує ризик, що контролюючі органи такі дії можуть визнати як малозначне правопорушення. Більше про це — у статті «Зворотна дія в часі договору про закупівлю».

Наостанок зазначимо, що Закон не встановлює обмежень щодо застосування частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України в додаткових угодах до договору про закупівлю. У будь-якому разі замовник самостійно та на власний ризик приймає рішення щодо застосування частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України при укладенні договорів / договорів про закупівлю, керуючись принципами здійснення публічних закупівель.

Щодо тематики на порталі RADNUK.COM.UA читайте «Стаття 631 ЦКУ в закупівлях — міф чи штраф?».

Додатково на порталі  RADNUK.COM.UA варто прочитати такі статті:

Контроль та відповідальність закупівель

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель