Право Держаудитслужби на зупинення процедури закупівлі чи накладення заборони фінансування договорів про закупівлю: вимушений захід?

Геннадій Пліс
1115
23 Листопада 2021
Право Держаудитслужби на зупинення процедури закупівлі чи накладення заборони фінансування договорів про закупівлю: вимушений захід?
1115
23 Листопада 2021

05.10.2021 Голова Державної аудиторської служби України Геннадій Пліс відзвітував про діяльність Держаудитслужби як органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Зважаючи на невпинне оновлення чинного законодавства та факт, що закупівельну громаду досі турбує питання контролю за дотриманням законодавства у сфері публічних закупівель, що здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі чи перевірки закупівель, а також державного фінансового аудиту та інспектування, пропонуємо висвітлити актуальні питання щодо цього. І допоможе нам розкласти все по поличках Геннадій Пліс.

Радник в сфері державних закупівель. Геннадію Володимировичу, вітаємо! У 2019 році Держаудитслужбою проведено 74 перевірки закупівель. У 2020 році кількість перевірок склала 77. У 2021 році показник уже сягнув позначки 468 закупівель. Неозброєним оком бачимо стрімкий зріст. Скажіть, чим обумовлені такі показники? Що стало «першоджерелом» такої кількості перевірок закупівель? Які фактори сприяли досягненню такого позитивного результату?

Геннадій Володимирович. Хоч одним з пріоритетних напрямів Держаудитслужби була перевірка процедур закупівель саме будівництва, але у 2021 році зросла кількість проведених перевірок насамперед у зв’язку з перевіркою закупівель за кошти з фонду боротьби з COVID-19.

Головний фактор, який сприяв такому результату, — це розробка і супроводження Держаудитслужбою та подальше прийняття постанови КМУ від 16.12.2020 № 1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету...

Відповідальність у закупівлях

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель