Колізії законодавства, або Як діяти замовникові при закупівлі послуг енергосервісу

Ганна Довгая
1264
24 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Колізії законодавства, або Як діяти замовникові при закупівлі послуг енергосервісу
1264
24 Липня 2020

Ні для кого не секрет, що Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад і об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини восьмої статті 3 Закону особливості здійснення процедур закупівлі, визначені цим Законом, встановлюють окремі закони для таких товарів, робіт і послуг, зокрема послуг енергосервісу.

Наразі чинним нормативно-правовим актом у сфері послуг енергосервісу є Закон України від 09.04.2015 № 327-VIII «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» (далі — Закон щодо енергомодернізації).

Згідно з пунктом 2 статті 1 Закону щодо енергомодернізації, енергосервіс — комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.

Згідно з пунктом 1 статті 3 чинного Закону щодо енергомодернізації, закупівлі енергосервісу здійснюють шляхом застосування процедури відкритих торгів або переговорної процедури закупівлі, яку застосовують виключно у випадках, передбачених пунктом 4 частини другої статті 35 Закону.

Водночас стаття 35 чинної редакції Закону «Про публічні закупівлі» регулює положення щодо здійснення конкурентного діалогу.

Щодо даної невідповідності було...

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки