Зміна ціни електричної енергії на РДН та ВДР за 20 днів грудня

Анна Селютіна
1255
22 Грудня 2020
Зміна ціни електричної енергії на РДН та ВДР за 20 днів грудня
1255
22 Грудня 2020

18.06.2019 відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» утворене державне підприємство «Оператор ринку», що відповідає за організацію купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку, що допомагає забезпечити баланс між попитом та пропозицією на ринку електричної енергії.

На ринку «на добу наперед» (далі — РДН) купівля-продаж електроенергії здійснюється на наступну добу за днем проведення торгів. Ціна на цьому сегменті ринку визначається за принципом граничного ціноутворення із забезпеченням мінімізації ціни та максимізації обсягів торгівлі. Жоден учасник не бачить заявлені ціни та обсяги купівлі / продажу електричної енергії іншими учасниками. Така технологія торгів на РДН сприяє розвитку конкуренції.

На внутрішньодобовому ринку (даліВДР) купівля-продаж електроенергії здійснюється безперервно після завершення торгів на РДН та впродовж доби фізичного постачання електроенергії. Цей сегмент ринку дає змогу учасникам скорегувати свої торговельні позиції та працює за принципом «на кожен товар є свій покупець». Тобто продавці та покупці заявляють обсяги та ціни, за якими бажають продати / купити електроенергію, і чекають свого контрагента.

Відповідно до рекомендаційного листа Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 3304-04/33869-06 від 14.08.2019 щодо зміни ціни в договорах постачання електричної енергії для документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку сторони можуть використовувати інформацію з офіційного сайту ДП «Оператор ринку».

На офіційному сайті ДП «Оператор ринку» оприлюднено «Порівняння середньозважених цін на  ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку за 1 та 2 декаду грудня. Відповідно до розміщеної інформації середньозважена ціна за 2 декаду грудня поточного року:

  • на РДН у торговельній зоні Об’єднана енергетична система України станом на 20 грудня змінилася у порівнянні з 1 декадою грудня (01.12-20.12), а саме — збільшилась на 5,79 %;
  • на РДН у торговельній зоні Бурштинського енергетичного острова станом на 20 грудня змінилася у порівнянні з 1 декадою грудня (01.12-20.12), а саме — зменшилась на 0,23 %;
  • на ВДР у торговельній зоні Об’єднана енергетична система України станом на 20 грудня змінилася у порівнянні з 1 декадою грудня (01.12-20.12), а саме — збільшилась на 6,02 %;
  • на ВДР у торговельній зоні Бурштинського енергетичного острова станом на 20 грудня змінилася у порівнянні з 1 декадою грудня (01.12-20.12), а саме — збільшилась на 0,50 %.

Слідкуйте за зміною цін на порталі RADNUK.COM.UA у завжди актуальному розділі «Електрична енергія»!

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії